FELSEFE SEMİNERLERİ

FELSEFE SEMİNERLERİ 2017-07-22T17:54:14+00:00

Felsefe Seminerleri tüm şubelerimizde aynı program ve metodla aktarılmaktadır, seminerlerimize katılmak, derneğimizin faaliyetleri hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için size en yakın şubemizin “Tanışma Semineri”ne katılabilirsiniz.

Seminer Konularımız: 

Felsefe Seminerleri:

Felsefe, en yalın ifadesiyle “Philosophia” yani “bilgeliğe duyulan aşk” anlamına gelir. Bugün, felsefe her ne kadar zihinsel oyunlar gibi spekülatif bir beyin jimlastiğine indirgenmiş olsa da bilgeliğe ulaşmak isteyen herkesi ilgilendiren bir alandır. Daha “iyi” bir insan olmak isteyen, daha “iyi” bir dünyada yaşamak isteyen herkese felsefe gereklidir.

Psikoloji Seminerleri: 

Seminerlerimizde, Bilinç, Dikkat, Hafıza, Konsantrasyon, Zeka, Alışkanlıklar, İmajinasyon, İrade gibi konular psikoloji pratikleriyle birlikte gerçekleştirilmektedir.

Gönüllülük Seminerlerimiz: 

Seminerlerimiz sadece teorik işlenmediği için bazı Gönüllülük seminerleri de Projeleri ile desteklenmektedir. Bu sayede tüm bu konuların uygulama yoluyla daha iyi anlaşılması hedeflenmektedir. Dolayısıyla katılanların bu projelere dahil olması ve işbirliği yapması teşvik edilmektedir.